coaching

COACHING

a executive EXECUTIVE

Praca z silnymi osobowościami jest zawsze dla mnie wyzwaniem i przygodą intelektualną. Należę do osób, które mają odwagę udzielić szczerego feedbacku i skonfrontować się z subiektywnymi ocenami managerów.
Myślę, że za to cenią mnie moi klienci. Pełnię wobec nich rolę lustra, w którym mogą obejrzeć siebie bez maski, za to z całym swoim potencjałem oraz tym, co im pełne uruchomienie tego potencjału blokuje. Zatem czasem wbijam kij w mrowisko, a czasem empatycznie wspieram. W każdym przywódcy jest moc – olbrzymia energia, która stanowi bazę coachingu. Czasem trzeba ją na nowo odkryć i pobudzić do życia…

Nie proponuję gotowych wzorców – każdy manager buduje swój indywidualny styl zarządzania ludźmi, który jest skuteczny wtedy, kiedy jest spójny i autentyczny. Nad tym wspólnie pracujemy. Chętnie używam narzędzi Organizacyjnej Analizy Transakcyjnej i wiedzy z szeroko rozumianej psychologii zarządzania.

a life LIFE

Czasem zmiana w funkcjonowaniu zawodowym wymaga spojrzenia na siebie przez pryzmat różnych sfer życia, własnej osobowości i historii. Jeśli osoba coachowana chce zgłębić te obszary aby lepiej zrozumieć siebie i dokonać redecyzji co do stylu swojego życia w szerszej perspektywie, jestem gotowa pójść z nim tą drogą.

Korzystam wówczas nie tylko z mojej wiedzy jako coacha ale też psychoterapeuty, sięgając do Analizy Transakcyjnej (AT), NLP, Gestalt. Pracuję też metodami mindfullness.

a expert EXPERT

W moim rozumieniu coaching ekspercki dotyczy doskonalenia wybranych kompetencji, których rozwój udrożni karierę zawodową niekoniecznie w kierunku pionowym. Przykładami takich kompetencji mogą być np. komunikacja, asertywność, kontrola stresu, otwartość na zmiany, proaktywność, współpraca, autoprezentacja, wystąpienia publiczne, organizacja czasu i wiele innych. Pracuję też coachingowo z handlowcami, kierownikami projektów, mediatorami, trenerami biznesu.

Moim zdaniem najbardziej efektywne jest rozwijanie talentów które się posiada, ale największą zmianę w naszym funkcjonowaniu wprowadza wypracowanie umiejętności, która stanowi naszą „lukę kompetencyjną”. U mnie samej był to work-life balance. 

Jako doświadczony psycholog posiadam umiejętność zdiagnozowania tychże luk, czyli tzw. obszarów rozwojowych moich klientów. Trzeba jednak pamiętać, że naszą bazą są silne strony – na nich opieramy nasz sukces.

Lubię też pracować na pozornie sprzecznych wymiarach, np. kreatywność vs. dyscyplina myślowa, albo analiza vs. myślenie systemowe; zaangażowanie vs. dystansowanie się.

a superwizja SUPERWIZJA

Jako superwizor pracuje w trzech obszarach:

  • assessment i development center – superwizja całego procesu – od konstrukcji profili kompetencyjnych, poprzez tworzenie metodologii, struktury  sesji, jej praktyczne prowadzenie, dyskusję asesorów, po raport i feedback. Jestem współautorem i współprowadzącą Akademii Asesora EY, gdzie uczymy przeprowadzać  ośrodki oceny i rozwoju w praktyce, superwizuję asesorów wewnętrznych z wielu firm
  • szkolenia i warsztaty – wykształciłam wielu trenerów, chętnie włączam nowe osoby w większe projekty szkoleniowe, konsultuję metodologię, udzielam chętnie feedbacku w kwestii stylu prowadzenia szkoleń, mowy ciała, konstrukcji warsztatu, sposobu radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w grupie
  • superwizuję specjalistów konsultujących trudne przypadki z obszaru pomocy społecznej – używam do tego narzędzi i wiedzy z Analizy Transakcyjnej
  • sama przeszłam dziesiątki godzin superwizji indywidualnej i setki – superwizji grupowej, tudzież „peer supervision”.

REFERENCJE

01020304050607

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej.